Instagram’da Birinin Beni Engellediğini Nasıl Anlarım?

46
4

Instagram engelleyenleri görme, Instagram engelleme nasıl anlaşılır?Bir kullanıcının sizi engellemesinin birkaç nedeni vardır. İnsanlar kendilerini korumak için birini engelleyebilir ancak Instagram’da birinin sizi engelleyip engellemediğini bulmak kafa karıştırıcı olabilir.

Instagram engelleyenleri görme

Durumunuz ne olursa olsun, bir kişinin sizi engellediğinden veya hesabını kapattığından şüphe duyabilirsiniz. Artık herkes, Instagram hesabını büyütmek veya blok durumu veya takibi bırakma gibi diğer şeyler hakkında bilgi edinmek için bile İnternette birçok araç olduğunu biliyor . Yine de, sizi engelleyen birileri olup olmadığını görebileceğiniz bazı basit ve kolay yollar var.

Instagram’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Genel olarak Instagram , gönderileri, takipçileri, takipçileri dahil sizi engelleyen kişi hakkında herhangi bir bilgi görmenize izin vermez, hatta onları Instagram’da bulamazsınız. yani, profili bir kez gördüğünüzde çöl gibi görünüyor.

Birisi Instagram’da sizi engellerse, beğenileri, yorumları, doğrudan mesajları (DM) kaybolur. Profillerini açtığınızda Henüz Gönderi Yok mesajı görüntülenir, Kullanıcı Bulunamadı açılır penceresini de göreceksiniz. Ayrıca takip ve takipçi listenizden de kaybolurlar.

Dolayısıyla, Instagram’da bir kullanıcı tarafından engellenip engellenmediğinizi öğrenebileceğiniz bazı genel işaretler var :

 1. Kullanıcıyı arama çubuğunda bulamıyorsunuz (daha önce aramadıysanız)
 2. Takiplerini göremezsin
 3. Onların gönderilerini göremezsin
 4. Takipçilerini göremezsin
 5. Instagram hikayelerinin hiçbirini göremezsiniz
 6. Mesaj gönderseniz bile almayacaklar
 7. Yorumlarınızı ve gönderilerinizi göremezler
 8. Doğrudan mesaj görüşmeleri kaybolur
 9. Başka hesaplara göre arama yaparsanız, sizin ve onların aradığınız şey farklıdır

Instagram engelleyenleri görme,,Bu kişinin adını arama çubuğunda zaten aradıysanız, sizi engelledikten sonra bile bulabilirsiniz, ancak bu bazen sonra da kaybolacaktır. Bu yüzden, öğrenmenin en iyi yolu, kişiyi diğer Instagram hesaplarıyla anonim olarak aramaktır.

Eğer Instagram üzerinde bloke edilmiş olmadığını öğrenmek ,

 1. Uygulamayı açın. Ardından sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin adını yazın. Kullanıcı adını daha önce aradıysanız görebilirsiniz.
 2. Aradığınız kişiyi bulduğunuzda,  profiline girmek için üzerine tıklayın . Resimlerini sorunsuz bir şekilde görebilmelisiniz, ancak görmezseniz, muhtemelen engellenmişsinizdir veya Instagram hesabını devre dışı bırakmış olabilirsiniz.

Şüphelendiğiniz kişi sizi engellediyse, bu kişinin adını arama çubuğunda bulabilirsiniz, ancak bu kişinin profiline girdikten sonra, üst çubuk bunu gösterse bile fotoğraflarını göremezsiniz. kişinin profilinde resimleri var (aşağıdaki resim).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 thoughts on “Instagram’da Birinin Beni Engellediğini Nasıl Anlarım?

 1. Merhaba, bu bir yorumdur.
  Yorum moderasyonuna başlamak, düzenlemek ve silmek için lütfen yönetim panelindeki yorumlar bölümünü ziyaret edin.
  Yorumcuların avatarları Gravatar üzerinden gelmektedir.